Ne yapmalıyız?

 

GERİ DÖNÜŞÜM  

Yeniden değerlendirilme imkanı olan atıkların çeşitli fiziksel ve/veya kimyasal işlemlerden geçirilerek ikincil hammaddeye dönüştürülerek tekrar üretim sürecine dahil edilmesine geri dönüşüm denir. Diğer bir tanımlamayla herhangi bir şekilde kullanılarak kullanım dışı kalan geri dönüştürülebilir atık malzemelerin çeşitli geri dönüşüm yöntemleri ile hammadde olarak tekrar imalat süreçlerine kazandırılması olarak tanımlanabilir. Tabii kaynakların sonsuz olmadığı, dikkatlice kullanılmadığı takdirde bir gün bu doğal kaynakların tükeneceği akıldan çıkarılmamalıdır. Geri dönüşüm çevre kirliliğini önlemek için çok önemlidir çünkü geri dönüştürerek aynı maddeyi çok kez kullanırız ve daha az çöp oluştururuz.

 

Sizce çevre kirliliğini önlemek için ne yapmalıyız?

Ne yapmaliyim

Zeynep | 05.06.2018

Mahalle bizde yoksa geri dönüşüm kutusu yapip gizlice koyun herkez ona atmaya basliyo

çevre kirliliği

elif | 14.12.2015

çevre kirliliğini önlemek için bilinçli kullanmalıyız . örneğin yerlere çöp atmamalıyız , ormanlarımızı korumalıyız , ağaç veya fidan dikmeliyiz , boşa yanan ışıkları veya suları mutlaka kapatmalıyız, petkim ve tüpraşın gaz borularına flitre takılmalı .Bunları mutlaka ve mutleka yapınızzzzzz


güleeeee , güleeeee, ingilizce olarak gutbay

çevre kırlılığı

aysıma | 03.12.2015

yeşıl alanlar arttırılımalı.

çevre kirliliği

ayşe | 18.03.2014

Hızla artan dünya nüfusu, plansız sanayileşme ve sağlıksız kentleşme, nükleer denemeler, bölgesel savaşlar, verimi artırmak amacıyla kullanılan tarım ilaçları, yapay gübreler ve artan deterjan gibi kimyasal maddelerin kullanımı giderek çevre kirliliğine neden olarak çevre sorunlarının ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Bunun doğal sonucu olarak kirlenen hava, su ve toprak canlıların yaşamını olumsuz yönde etkileyecek boyutlara ulaşmıştır.

Genel olarak çevre sorunları, insanların yaşadıkları hayat ortamının doğal yapısını tahrip etmektedir. Bu tahribat yaşamın yoğun olduğu alanlarda daha hızlı, yaşam ve yerleşimin olduğu bölgelerde daha yavaş olmaktadır. Bozulan bu doğal hayat çevre üzerinde yaşayan tüm canlıların yaşamlarını olumsuz yönde etkilemektedir. İnsanlar kendilerine daha rahat ve ferah yaşam koşulları sağlamak için doğal olarak çevreye zarar vermektedirler.

Ynt: çevre kirliliği

grthjjgt | 10.05.2014

Sağul kanka

Ynt: çevre kirliliği

ayşe | 03.12.2015

bu ne

Çevre kirliliği

Ergün | 17.05.2013

Toplumda çevre bilinci yaratılmasında en etkili hususun eğitim olduğunu değerlendiriyorum. Bu kapsamda, öğrencilere verilen görsel ve yazılı bilgi desteğine ilaveten kitle iletişim araçlarından daha yoğun faydalanılması için kamuoyu oluşturulması, devlet veya özel sektörün bu konuda daha özendirici bir rol üstlenmesi, uzman kişilerin de desteğini alarak sosyal sorumluluk projesi kapsamında bu maksatla düzenlenecek etkinliklere gönüllü olarak katılacak insanlara ulaşılmasının bu bilince katkı sağlayacağını değerlendiriyorum.

Ynt: Çevre kirliliği

isimsizim :D | 21.05.2013

tşk edrm ...çok iyi anlatınız :D ;D

çevre kirliliğini önlemek

simay | 13.05.2013

Bence çevre kirliliğini önlemek için önce tasarruf yapmalıyız. Elektrik, su kağıt tasarrufları yapmak daha yeşil bir dünya için çok önemlidir.

yorum

mete | 05.05.2013

bence herkez doğrusöylemiş bende onlara katılıyorum

1 | 2 >>

Yeni yorum